Strona Główna
O firmie
Firma MAWOR powstała w 1984 r., prowadząc działalność głównie produkcyjną związaną z przetwórstwem metali i tworzyw sztucznych. Od 1997 r. zajmuje się produkcją i usługami montażowymi w dziedzinie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych a w szczególności kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

Na swoim koncie mamy ponad 350 wykonanych systemów solarnych o mocach od 4,5 kW do 65 kW, które ogrzewają wodę użytkową, baseny, wspomagają pompy ciepła i wentylację mechaniczną. W sumie zamontowaliśmy 2900 m2 kolektorów słonecznych. Kolektory słoneczne, pracujące w naszych instalacjach, ogrzewają wodę użytkową, wspomagają ogrzewanie budynków, zabezpieczają potrzeby cieplne na basenach. Kojarzymy je z istniejącym, lub projektowanym kotłem gazowym, olejowym, wybierając najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Wykonaliśmy też kilkanaście układów grzewczych z pompami ciepła, zamontowaliśmy kilkadziesiąt kominków z płaszczem wodnym, modernizujemy stare i uruchamiamy nowe kotłownie, oparte na kotłach gazowych, olejowych i na biomasę.

Od roku 2007 dostarczamy naszym klientom zbiorniki ze stali kwasoodpornej wysokiej jakości o symbolu OH18N9. Są to zbiorniki ocieplane, z płaszczem ochronnym, o dowolnej pojemności i konfiguracji wężownic, także płaszczowe do współpracy z pompami ciepła , kominkami i innymi kotłami na paliwo stałe. Zbiorniki posiadają 5 - letnią gwarancję.

POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ FIRMY:
systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - projekty, wykonawstwo;
pompy ciepła ( glikol / woda ) - projekty, wykonawstwo;
nisko temperaturowe systemy centralnego ogrzewania - projekty, wykonawstwo;
klimatyzacja z wykorzystaniem kolektorów słonecznych (produkcja wody lodowej)